Obrazek
Terapia metodą Vojty - co to jest?
14.10.2013
Terapia metodą Vojty - co to jest? Jest metodą która może być stosowana u noworodków, niemowląt, dzieci starszych a nawet dorosłych.

Jest metodą która może być stosowana u noworodków, niemowląt, dzieci starszych a nawet dorosłych.


Zadaniem terapii
  • u dzieci do 1roku życia jest torowanie, pobudzanie i ułatwianie rozwoju postawy od podporu na rękach, obrót, czworakowanie aż do chodu.
  • U dzieci starszych w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, szkolnym to bodziec dla wzrostu i rozwoju oraz zapobieganie wadom postawy
  • u dorosłych jest ona stosowana w celu odbudowania w OUN zakodowanych wzorców ruchowych np. w przebiegu udaru mózgu, stwardnienia rozsianego i innych
Dwoma podstawowymi systemami torowania odruchów w celu odzyskania koordynacji ruchowej jest odruchowe pełzanie i odruchowy obrót.
Metoda Vojty wymaga wiele od rodzica. Dzięki współpracy Rodzic-terapeuta - lekarz   neurolog dziecięcy, osiąga się wspaniałe rezultaty w bardzo krótkim czasie.
Bardzo ważna jest terapia w domu, wykonywana przez rodzica. Jest to klucz dla uzyskania pożądanych efektów leczenia. W tej terapii to  Rodzice, czuwają nad systematycznością prowadzenia terapii.
KontaktIzabela Raczkowskat:   +48 661 944 808
m:   iza@sprawnymaluch.com
ul. Garncarska 23-25
67-200 Głogów