Obrazek
Zajęcia
1. Terapia manualna w Modelu Holistycznym - Terapia manualna holistyczna to nowoczesny, medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu.
Terapia manualna, bo dotyczy narządu ruchu. Holistyczna, bo widzi człowieka całościowo.
W zabiegach stosuje się bezpieczne i niezwykle skuteczne techniki ręczne  oraz odruchowe. Polegają one na mobilizacjach, manipulacjach na stawach kręgosłupa i kończyn a także na oddziaływaniu na tkanki miękkie (mięśnie, powięzi, więzadła, ścięgna), za ich pośrednictwem na układ nerwowy.
  • punkty spustowe,
  • powięzie
  • igłoterapia
2. PIR-y – postizometryczne relaksacja mięśni – ćwiczenia przywracające elastyczność i długość mięśni a tym samym poprawiająca ruchomość i zmniejszająca bóle w obrębie stawów i kończyn.

3. PNF – Terapeuta wykorzystuje silne odcinki ciała i umiejętności pacjenta do ułatwiania reedukacji utraconych funkcji. W trakcie pracy z pacjentem  wykorzystywane są techniki uczące ruchu i koordynacji, stabilizujące, rozluźniające, mobilizujące, przeciwbólowe i inne, typowe dla metody, a także program ćwiczeń na materacu, nauka chodzenia, usprawnianie funkcji wegetatywnych. Zaletą metody jest możliwość pracy na każdym poziomie dysfunkcji oraz niewielkie wymagania sprzętowe.

4. Tkanki miękkie – praca na mięśniach i powięziach. Poprawa sprawności ruchowej, zmniejszanie dolegliwości bólowych.

5. Autoterapia – nauka pacjenta samodzielnego radzenia sobie z bólem.

6. Masaż leczniczy
7. masaż bańką chińską
8. ćwiczenia odchudzające
KontaktIzabela Raczkowskat:   +48 661 944 808
m:   iza@sprawnymaluch.com
ul. Garncarska 23-25
67-200 Głogów